Şubat 2013 yılında faaliyetlerine başlayan firmamız, kurulduğu ilk dönemde CCTV Kamera ve Güvenlik Sistemleri üzerine faaliyet göstermekteydi. Güvenlik sektörünün zaman içerisinde yaygınlaşması sebebi ile firma olarak ülkemize fayda sağlayan neler yapabiliriz düşüncesi içine girdik.

Savunma Sanayi platformunda kolluk kuvvetlerince kullanılan ve uzaktan kumanda ile patlatılan bombaları engellemekte yani frekanslarını karıştıran Jammer cihazı, sinyal kesici üretmeye karar verdik. Bu kararımızın sebebi ise sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her platform da Savunma Sanayiinde vurgulamış olduğu “Dış devletlere bağımlılığı azaltıp sıfıra indirmeye çalışalım ve her daim Milli ve Yerli üretim” yapalım, yapmaya çalışalım sözleri olmuştur.

6 ay süren AR-GE çalışmalarımız neticesinde ilk prototipini yapmayı başardığımız Jammer cihazımızı, Devletimizin çeşitli kademelerinde kullanılmak üzere yurtdışından temin edilen ürünlerin yarı fiyatına sunmayı başardık. Ayrıca kolluk kuvvetlerimizin daha önce yurtdışından temin etmiş olduğu ürünlerin de tamir ve bakımını üstlendik.

Resmi kurumlarda yapılan ihalelere yolsuzluk karıştırmaya çalışan özel firmalara yönelikte farklı önlemler aldık. İhale esnasında toplantı salonu dışına telsiz, telefon, dinleme cihazı ve gizli kamera gibi ürünler sayesinde bilgi sızdırmayı ve haksız kazanç elde etmeyi düşünen firmalar artık Resmi kurumlarımızında temin edebildiği Sinyal Kesici Jammer cihazları sayesinde bu durumdan faydalanamamaktadır.

İletişim

Akdeniz Savunma Sanayii ve Harp Teknolojileri

Gebizli Mahallesi İbni Sina Caddesi Şelale Sitesi D Blok No 79/A-B Muratpaşa – Antalya – TÜRKİYE

+90 532 111 99 49